36 нови случая на COVID-19 в област Ловеч в двата почивни дни

В изминалите два почивни дни на територията на област Ловеч са диагностицирани 36 нови случая на COVID-19, съобщават от РЗИ. На 18 септември те са 21, а на 19 септември – 15. Хоспитализирани са 15, останалите са на домашно лечение и изолация. Осем са от седем семейни огнища, останалите нямат епидемиологична връзка помежду си.
Няма новодиагностицирани медицински лица. Новодиагностицирани са двама ученици – от с. Торос и гр. Ловеч, паралелките са поставени под 10-дневна карантина. Новодиагностицирани са и двама учители – от гр. Тетевен и с. Рибарица. И при двамата при епидемиологичното проучване е установено, че не се налагат допълнителни мерки извън семейството. Новодиагностициран е потребител от ЦНСТ – гр. Луковит, днес там започва тестване на целия персонал и всички потребители.
Починали са трима мъже и четири жени, шестима са били с придружаващи заболявания.
Регистрираната 14-дневна заболеваемост към 19 септември е 279,9 на 100 хиляди население. Към 12 ч. днес, 20 септември, общодиагностицираните случаи в областта са 6652. Активните случаи са 401, от които 304 на домашна изолация и лечение и 97 хоспитализирани. Излекуваните лица са 5835, под карантина са 656 души, починалите са 416.

Back to top button