Локомотив (Пловдив) грабна Купата на България

Срещата се проведе при строги мерки за сигурност

Локомотив (Пловдив) грабна Купата на България след оспорван двубой. Пред 12 000 зрители  и строги мерки за сигурност ЦСКА и Локомотив (Пловдив) поднесоха истински спектакъл за любителите на футбола. 120 минути не бяха достатъчни за отборите да отбележат резултат.

След скучно 0:0 в редовното време се стигна до продължения. В 115-ата минута Кристиян Малинов получи втори жълт картон и ЦСКА остана с човек по-малко на терена. Пловдивчани обаче не посмяха да рискуват и се пристъпи към изпълнение на дузпи. На вратата на Локомотив застана Илко Пиргов на мястото на Луков. Тази смяна се оказа удачна, след като 34-годишният ветеран спаси удар на Али Соу от бялата точка. Крилото на пловдивчани Момчил Цветанов отбеляза решителната дузпа.

Бруно Акрапович записа си в историята на българския футбол като първият чуждестранен треньор, който успява да изведе своя тим до две последователни титли в турнира за Купата на България. За последно отбор успя да защити трофея през сезон 2008/09, когато Литекс победи в заключителната среща Пирин Благоевград с 3:0.

Локомотив по този начин задържа купата, която завоюва преди една година след победа в исторически мач срещу големия си съперник Ботев с 1:0 в София.

ЦСКА не успя да се пребори за първи трофей след фалита на ПФК ЦСКА АД и преобразуването на клуба през 2016 г. “Червените” остават с 20 спечелени купи. Рекордьор по този показател е Левски с 25 победи.