Донка Михайлова и Милко Недялков са членове на НС на БСП

50-ия Конгрес на БСП избра състава на Националния съвет.

902  делегати са гласували и  са  избрали 152 члена на НС – 37 от тях от квотата на Младежкото обединение, съобщава елетронния сайт „ДУМА“.
Представители на  Област Ловеч  са кметът на Община Троян Донка Михайлова, която е избрана с 381 гласа  от 700 гласа и влиза в 20-цата,  и досегашният народен представител Милко Недялков (312). Делегиран представител в Националния съвет  е и Минчо Казанджиев-председател на Областното ръководство на БСП област Ловеч

Тотална e подмяната в състава на Националния съвет на БСП.
От ръководството на партията отпадна президентът на ПЕС и бивш лидер на столетницата Сергей Станишев. Той не беше избран в новия пленум на партията за първи път.
Наред с него гласове, за да влязат в състава на новия НС, не събраха и редица знакови имена в БСП – Атанас Мерджанов, Красимир Янков, Димитър Дъбов, Ангел Найденов, Георги Пирински, Велислава Дърева, Юрий Асланов, Валери Жаблянов.
Това стана ясно от обявените резултати след гласуването на социалистите тази нощ. Михаил Миков, си направи отвод и се отказа от участие в червения пленум.
31 члена на Националният съвет са делегирани представители, а 4 са по право. За председател на Общопартийна контролна комисия на БСП е избран Емил Войнов с 384 гласа.

Избраните членове на Националния съвет на БСП са:
Крум Зарков – 487 гласа
Янаки Стоилов – 451
Георги Свиленски – 450
Румен Гечев – 442
Александър Симов – 437
Кристиан Вигенин – 437
Борислав Гуцанов – 427
Атанас Зафиров – 416
Вяра Емилова – 408
Костадин Паскалев – 408
Борис Цветков – 404
Виктор Годжов – 404
Радослав Гайдарски – 403
Румен Овчаров – 394
Пенчо Шапков – 392
Петър Витанов – 391
Асен Гагаузов – 387
Бриго Аспарухов – 386
Донка Михайлова – 381
Георги Гьоков – 367
Крум Дончев – 365
Иван Ченчев – 364
Драгомир Стойнев – 362
Кирил Добрев – 361
Валери Сарандев – 360
Светлана Шаренкова – 355
Александър Александров – 353
Деница Златева – 351
Петър Мутафчиев – 350
Стоян Мирчев – 350
Явор Гечев – 347
Димитър Данчев – 345
Калоян Паргов – 343
Манол Генов – 342
Ивайло Лилов – 340
Георги Йорданов – 339
Анна Янева – 335
Филип Попов – 334
Таско Ерменков – 332
Георги Търновалийски – 330
Христо Проданов – 330
Евгени Кирилов – 324
Весела Лечева – 323
Зорница Василева – 322
Иван Валентинов Иванов – 322
Десислава Георгиева Йорданова – 321
Евгени Белий – 319
Станислав Владимиров – 319
Бойко Клечков – 317
Рабие Кьосева – 317
Александра Берданкова – 315
Тодор Байчев – 313
Милко Недялков – 312
Кристина Сидорова – 310
Всил Антонов – 309
Катя Георгиева – 309
Генади Събков – 306
Иван Ибришимов – 306
Никола Георгиев – 306
Боян Балев – 305
Ирена Анастасова – 305
Кирил Кирилов – 305
Венета Петрова – 303
Димитър Чотурков – 303
Йордан Младенов – 296
Евдокия Асенова – 295
Емил Хумчев – 293
Димитър Кочков – 290
Атанас Маджарски – 289
Силвия Стойчева -289
Милена Хинкова – 288
Боян Иванов -287
Габриела Величкова – 287
Денчо Бояджиев – 287
Йордан Георгиев – 287
Михаил Ставрев – 287
Иван Димов Иванов – 286
Таня Митова -286
Атанас Костадинов -285
Десислава Маркова – 284
Светла Бъчварова-Пиралкова – 284
Манол Манолов – 283
Петко Тюфекчиев – 281
Калин Кръстев – 280
Николай Тишев – 280
Десислава Петрова -279
Иван Виделов – 278
Марияна Маринова – 278
Филчо Филев – 278
Анна Славова – 277
Венелин Башев -277
Калинка Николова – 277
Невена Цачева – 277
Иван Таков – 276
Маргарита Петкова – 276
Емилия Жилиева – 275
Михаил Лисков – 275
Смиляна Нитова – 274
Росен Миланов – 273
Виолета Христодулова
Мариана Бояджиева – 271
Мирослав Михайлов -271
Свилен Атанасов – 271
Антон Кутев – 270
Марин Пенков – 270
Атанас Петков – 269
Добрин Данев – 266
Кольо Милев – 266
Огнян Стоянов – 266
Радка Тошева – 266
Георги Стоянов Георгиев -265
Цветан Лацов – 265
Николина Цолова – 263
Павел Михайлов – 263
Радослав Илиевски -263

Избраните членове от младежката квота на Националният съвет са:
Петя Михалевска – 358
Антонио Василев – 353
Богдан Кирилов – 351
Цветелина Пенкова – 348
Деница Китанова – 340
Николай Гочев – 340
Камен Тодоров – 337
Веселин Пенчев – 336
Ленко Петканин – 334
Момчил Неков – 324
Емануил Аргилашки – 319
Атанас Атанасов – 316
Иван Цанов – 310
Мирослава Гатева – 306
Георги Ангелов – 305
Диана Ласонина – 302
Иван Петков – 302
Валери Митов – 300
Галин Дурев – 299
Васил Стоянов – 298
Станислав Стоенчев – 295
Марио Ташев – 294
Теодора Овчарова – 294
Еньо Савов – 293
Атанас Телчаров – 292
Костадин Харисков – 289
Йордан Влахов – 288
Илия Христов – 284
Теодора Халачева – 282
Стоянка Балова – 279
Пламен Владимиров – 278
Красимир Карамфилов – 277
Павел Пешов – 277
Ваня Маникатева – 275
Надежда Мидюрова – 273
Константина Карабоюкова – 272
Иван Мандински – 268

Избраните за членове на ОПКК са:
Гергана Алексова – 522
Венелина Арнаудова – 499
Марио Трайков – 435
Емил Войнов – 403
Валентина Богданова – 354
Диана Карамфилова – 345
Борислав Кръстев – 341
Антоанета Георгиева – 325
Антония Шейредова – 325
Александър Манолов – 323
Керанка Кунева – 322
Валерия Гетова – 317
Пламен Пувков – 316
Атанас Николов – 308
Петър Янев – 306
Янка Сачкова – 304
Ивайло Василев – 294
Галин Господинов – 293
Константин Смилев – 292
Кремена Лалева – 288
Ралица Велизарова – 288
Емил Бехар – 286
Стансилав Жеков – 283
Валентин Петков – 282
Костадинка Аврамова – 280
Костадин Арнаудов – 276
Ивелина Виденова – 273
Ралица Андреева – Любенова – 263
Ивайло Георгиев – 262
Жана Иванова – 259
Катя Петрова – 256

Избраните за делегирани представители в Националния съвет са:
Благоевград – Владимир Москов
Бургас – Стойко Танков
Варна – Павел Раличков
Велико Търново – Пламен Чернев
Видин – неизбран
Враца – Дафинка Замфирова
Габрово – Трифон Панчев
Добрич – Даниел Йорданов
Кърджали – Милко Багдасаров
Кюстендил – Станислав Павлов
Ловеч – Минчо Казанджиев
Монтана – Георги Димов
Пазарджик – Петя Цанкова
Перник – Мирослав Стоицев
Плевен – Стефан Бурджев
Пловдив – Георги Гергов
Пловдив област –Веска Ненчева
Разград – Даниел Йорданов
Русе – Пламен Рашев
Силистра – Данаил Николов
Сливен –Деян Дечев
София 23-ти район – Орлин Ваташки
София 24-ти район – Николай Маринов
София 25-ти район – Стефан Василев
София област – Владимир Георгиев
Смолян – Панталей Мемцов
Стара Загора – Румяна Динева
Търговище – Илия Илиев
Хасково – Емилия Масларова
Шумен – Лили Петрова
Ямбол – Нели Славова

Източник:
ДУМА

Свързани статии

Back to top button