Новите народни представители са ясни

Новите народни представители  за 46-то Народно събрание са ясни. Те бяха обявени С РЕШЕНИЕ № 474-НС София, 15 юли 2021 г.  на Централната избирателна комисия след избори.

На основание чл. 57, ал. 1, т. 1, чл. 300, ал. 2, чл. 299, ал. 1, чл. 247, т. 4 и т. 5 и чл. 298 от Изборния кодекс и Решение № 471-НС от 14 юли 2021 г., решения № 467-НС, № 468-НС, № 469-НС и № 470-НС от 14 юли 2021 г., и Решение № 473-НС от 15 юли 2021 г. на ЦИК Централната избирателна комисия

Р Е Ш И:

1. Обявява за избрани за народни представители в Четиридесет и шестото Народно събрание по изборни райони и кандидатски листи:

 

Първи изборен район – Благоевградски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Георги Георгиев Михайлов43.16
ГЕРБ-СДС
1101Росен Димитров Желязков31.76
2122Стефан Апостолов Апостолов19.57
3103Георги Запрев Динев11.62
Движение за права и свободи – ДПС
1101Халил Реджепов Летифов79.21
2102Йордан Кирилов Цонев
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1101Мая Божидарова Манолова-Найденова43.65
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1102Георги Захаринин Попов
2103Христо Валериев Гушков
3104Анита Петрова Коцелова
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Иван Йорданов Димитров58.19
Втори изборен район – Бургаски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Петър Георгиев Кънев60.29
2103Тодор Байчев Байчев08.99
ГЕРБ-СДС
1101Любен Любенов Дилов63.74
2102Жечо Дончев Станков10.12
3103Деница Пламенова Николова
4104Галя Стоянова Желязкова
Движение за права и свободи – ДПС
1101Севим Исмаил Али91.48
2102Ешереф Кязим Ешереф
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1101Живко Иванов Табаков66.70
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Ивайло Ванев Вълчев85.18
2102Християна Анастасова Тодорова
3103Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Ивайло Николаев Мирчев62.39
2102Димитър Георгиев Найденов15.46
Трети изборен район – Варненски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Корнелия Петрова Нинова64.85
2102Борислав Гуцанов Гуцанов08.67
ГЕРБ-СДС
1101Костадин Георгиев Ангелов64.45
2102Юлиян Белчев Станев
3103Красен Кирилов Кралев
4104Павел Алексеев Христов
5105Лидия Велик Маринова
Движение за права и свободи – ДПС
1101Ерджан Себайтин Ебатин76.52
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1101Татяна Дончева Тотева76.61
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Филип Маринов Станев82.65
2102Ивайло Христов Христов
3103Ивайло Красимиров Кожухаров
4104Александър Благовестов Тодоров
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Стоян Александров Михалев54.51
2103Стела Димитрова Николова25.51
Четвърти изборен район – Великотърновски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Явор Руменов Божанков70.12
2106Румен Стефанов Павлов08.90
ГЕРБ-СДС
1101Костадин Георгиев Ангелов59.78
2103Димитър Стойков Николов09.36
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Андрей Иванов Чорбанов79.57
2102Момчил Кунчев Иванов
3103Христо Михайлов Дочев
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Калоян Милков Янков62.30
Пети изборен район – Видински
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Филип Стефанов Попов79.54
ГЕРБ-СДС
1101Росица Любенова Кирова79.22
Движение за права и свободи – ДПС
1101Станислав Димитров Анастасов69.19
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Иво Георгиев Атанасов83.71
Шести изборен район – Врачански
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Александър Тихомиров Симов72.52
ГЕРБ-СДС
1101Петя Цветанова Аврамова51.35
2102Красен Георгиев Кръстев22.77
Движение за права и свободи – ДПС
1101Цветан Иванов Енчев49.73
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Георги Станчев Георгиев77.72
2102Иван Василев Хиновски
Седми изборен район – Габровски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Крум Георгиев Дончев75.64
ГЕРБ-СДС
1101Томислав Пейков Дончев88.75
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Деляна Валериева Пешева86.21
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Ивелин Стоянов Стоянов82.83
Осми изборен район – Добрички
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Димитър Иванов Данчев62.63
ГЕРБ-СДС
1101Деница Евгениева Сачева78.27
Движение за права и свободи – ДПС
1101Хасан Ахмед Адемов85.76
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Дилян Господинов Господинов79.78
2102Ивайло Христов Христов
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Албена Симеонова Върбанова60.94
Девети изборен район – Кърджалийски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
Движение за права и свободи – ДПС
1101Мустафа Сали Карадайъ97.98
2102Мукаддес Юсуф Налбант
3103Байрам Юзкан Байрам
4104Адлен Шукри Шевкед
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Васил Йорданов Георгиев80.95
Десети изборен район – Кюстендилски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Бойко Любомиров Клечков65.61
ГЕРБ-СДС
1101Христо Богомилов Терзийски55.02
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1101ГАЛИНА ИВАНОВА ТАВАЛИЧКА-ГЕОРГИЕВА71.47
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Виктория Димитрова Василева80.98
Единадесети изборен район – област Ловеч
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Ирена Тодорова Анастасова59.97
ГЕРБ-СДС
1101Николай Нанков Нанков65.71
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Любомир Антонов Каримански82.36
2102Катерина Георгиева Ряхова
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Свилен Цонев Андреев82.09
Дванадесети изборен район – Монтана
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Атанас Петров Костадинов65.86
ГЕРБ-СДС
1101Ирена Методиева Димова64.70
Движение за права и свободи – ДПС
1101Димитър Иванов Аврамов61.92
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Пламен Николаев Абровски82.73
2102Силви Кирилов Петров
Тринадесети изборен район – Пазарджишки
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Драгомир Велков Стойнев56.26
2102Петя Николаева Цанкова12.68
ГЕРБ-СДС
1101Екатерина Спасова Гечева-Захариева51.03
2104Стефан Неделчев Мирев19.81
3103Димитър Иванов Гечев12.26
Движение за права и свободи – ДПС
1101Йордан Кирилов Цонев85.49
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Станислав Светозаров Балабанов80.88
2102Любомир Антонов Каримански
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Антоанета Димитрова Цонева72.41
Четиринадесети изборен район – Пернишки
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Стоян Михайлов Мирчев65.93
ГЕРБ-СДС
1101Кирил Миланов Ананиев59.27
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Станислав Светозаров Балабанов82.25
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Зорница Велинова Стратиева75.83
Петнадесети изборен район – Плевенски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Румен Василев Гечев59.63
2108Стефан Иванов Бурджев14.92
ГЕРБ-СДС
1104Валери Пламенов Лачовски12.26
2103Александър Богданов Николов09.28
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1101Юлиян Милчев Ненчев62.51
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Радостин Петев Василев83.67
2102Александър Атанасов Александров
3103Александър Велиславов Тодоров
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Найден Маринов Зеленогорски54.89
Шестнадесети изборен район – Пловдив
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Иво Ангелов Христов81.96
ГЕРБ-СДС
1102Иван Борисов Тотев
2103Радомир Петров Чолаков
3104Пенчо Малинов Малинов
Движение за права и свободи – ДПС
1101Танер Мехмед Али92.32
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1101Николай Димитров Хаджигенов75.47
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Тошко Йорданов Хаджитодоров87.32
2102Димитър Стоянов Гърдев
3103Антоанета Андонова Стефанова
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Христо Любомиров Иванов68.24
2103Ивайло Пеев Старибратов09.49
Седемнадесети изборен район – Пловдивски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Манол Трифонов Генов52.87
2104Веска Маринова Ненчева15.82
ГЕРБ-СДС
1101Дани Стефанова Каназирева64.17
2105Димитър Йорданов Янев10.01
3102Младен Николов Шишков08.73
Движение за права и свободи – ДПС
1101Рамадан Байрам Аталай92.42
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1101Румен Маринов Йончев56.49
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Тошко Йорданов Хаджитодоров84.65
2102Танер Кадир Тюркоглу
3103Лъчезар Иванов Бакърджиев
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Велизар Матеев Шаламанов72.54
Осемнадесети изборен район – Разградски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
ГЕРБ-СДС
1101Десислава Вълчева Атанасова55.94
Движение за права и свободи – ДПС
1101Ахмед Реджебов Ахмедов94.22
2102Ихсан Халил Хаккъ
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Ива Митева Йорданова-Рупчева89.34
Деветнадесети изборен район – Русенски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Крум Костадинов Зарков77.59
ГЕРБ-СДС
1101Красен Кирилов Кралев66.11
2102Десислава Вълчева Атанасова10.01
Движение за права и свободи – ДПС
1101Бюрхан Илиязов Абазов88.53
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Светлин Костов Стоянов84.53
2102Васил Йорданов Георгиев
3103Билян Боримиров Кършовски
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Стефан Любомиров Тафров78.42
Двадесети изборен район – Силистренски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
ГЕРБ-СДС
1101Тодор Стаматов Тодоров84.01
Движение за права и свободи – ДПС
1101Джевдет Ибрям Чакъров95.91
2102Гюнер Нихат Ахмед
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Ивайло Ванев Вълчев83.35
Двадесет и първи изборен район – Сливенски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Атанас Зафиров Зафиров56.43
ГЕРБ-СДС
1101Десислава Жекова Танева68.67
2112Чавдар Борисов Божурски10.40
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Владимир Стоянов Русев85.52
2102Иван Руменов Клисурски
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Димитър Петров Сяров61.08
Двадесет и втори изборен район – Смолянски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Петя Димчева Михалевска77.58
ГЕРБ-СДС
1101Даниела Анастасова Дариткова-Проданова60.70
Движение за права и свободи – ДПС
1101Хайри Реджебов Садъков86.61
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Мика Михайлова Зайкова80.65
Двадесет и трети изборен район – София
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Христо Танчев Проданов83.10
2102Благовест Кирилов Кирилов
ГЕРБ-СДС
1101Румен Димитров Христов83.10
2102Александър Руменов Ненков
3103Димитър Борисов Главчев
4104Александър Койчев Иванов
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1101Мая Божидарова Манолова-Найденова86.06
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Николай Стефанов Радулов83.54
2102Александър Стайков Марков
3103Пламен Иванов Данаилов
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Атанас Петров Атанасов53.46
2110Елисавета Димитрова Белобрадова12.04
3102Антоанета Димитрова Цонева
4103Петър Ясенов Маринов
5104Надежда Георгиева Йорданова
6105Георги Йорданов Ганев
Двадесет и четвърти изборен район – София
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Георги Страхилов Свиленски74.73
ГЕРБ-СДС
1101Даниел Павлов Митов82.14
2102Тома Любомиров Биков
3103Евгения Бисерова Алексиева
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1101Арман Агоп Бабикян86.06
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Ива Митева Йорданова-Рупчева84.57
2102Андрей Иванов Чорбанов
3103Иван Стойнов Кючуков
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Владислав Панчев Панев57.58
2104Мартин Димитров Димитров10.75
3105Таня Койчева Андреева08.87
4102Цецка Георгиева Бачкова
Двадесет и пети изборен район – София
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Корнелия Петрова Нинова81.89
2102Минчо Христов Куминев
ГЕРБ-СДС
1102Христо Георгиев Гаджев
2103Анна Василева Александрова
3104Лъчезар Богомилов Иванов
4105Петър Николаев Николов
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1101Николай Димитров Хаджигенов79.70
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Филип Маринов Станев87.29
2102Александър Викторов Рашев
3103Андрей Николаев Михайлов
4104Росен Кирилов Димов
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Христо Любомиров Иванов65.02
2103Александър Димитров Симидчиев08.57
3102Борислав Димитров Сандов
Двадесет и шести изборен район – Софийски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Иван Ивайлов Ченчев62.92
ГЕРБ-СДС
1101Младен Найденов Маринов64.83
2105Валентин Мирчов Милушев09.49
3102Николина Панайотова Ангелкова
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1101Данаил Валериев Георгиев65.87
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Виктория Димитрова Василева80.62
2102Георги Станчев Георгиев
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Александър Димитров Симидчиев75.83
Двадесет и седми изборен район – Старозагорски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Георги Стоянов Кадиев69.08
2102Георги Янчев Гьоков10.90
ГЕРБ-СДС
1101Красимир Георгиев Вълчев69.76
2102Маноил Минчев Манев
3103Илиана Петкова Жекова
Движение за права и свободи – ДПС
1101Халил Реджепов Летифов75.36
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1101Светослав Бончев Колев68.24
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Тихомир Гочев Тенев83.69
2102Иван Стойнов Кючуков
3103Павела Василева Митова
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Атанас Владиславов Славов69.66
Двадесет и осми изборен район – Търговищки
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
ГЕРБ-СДС
1101Теменужка Петрова Петкова68.09
Движение за права и свободи – ДПС
1101Джейхан Хасанов Ибрямов92.90
2102Имрен Исметова Мехмедова
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Радослав Николов Бойчев84.97
Двадесет и девети изборен район – Хасковски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Владимир Маринов Маринов70.96
ГЕРБ-СДС
1101Делян Александров Добрев48.62
2102Георги Тенев Станков16.33
Движение за права и свободи – ДПС
1101Сезгин Юсеин Мехмед89.53
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1101Меглена Хари Гунчева72.08
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Силви Кирилов Петров78.32
2102Мика Михайлова Зайкова09.62
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Катя Максимова Панева64.66
Тридесети изборен район – Шуменски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Иван Валентинов Иванов77.07
ГЕРБ-СДС
1101Красимир Георгиев Вълчев59.58
Движение за права и свободи – ДПС
1101Мустафа Сали Карадайъ95.25
2102Хамид Бари Хамид
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Пламен Николаев Николов81.91
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1101Николай Емилов Христов62.70
Тридесет и първи изборен район – Ямболски
№ по ред№ в листатаИме, презиме и фамилияЕГН% предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1101Кристиан Иванов Вигенин64.47
ГЕРБ-СДС
1101Димитър Ангелов Иванов77.48
Движение за права и свободи – ДПС
1101Петър Пандушев Чобанов85.53
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1101Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова                         ……………….84.99

 

2. Обявява кандидатите, избрани в два изборни района:

 

Партия/КоалицияИме, презиме и фамилияЕГНИзборни райони
БСП ЗА БЪЛГАРИЯКорнелия Петрова НиноваТрети изборен район – Варненски Двадесет и пети изборен район – София
ГЕРБ-СДСДесислава Вълчева АтанасоваОсемнадесети изборен район – Разградски Деветнадесети изборен район – Русенски
ГЕРБ-СДСКостадин Георгиев АнгеловТрети изборен район – Варненски Четвърти изборен район – Великотърновски
ГЕРБ-СДСКрасен Кирилов КралевТрети изборен район – Варненски Деветнадесети изборен район – Русенски
ГЕРБ-СДСКрасимир Георгиев ВълчевДвадесет и седми изборен район – Старозагорски Тридесети изборен район – Шуменски
Движение за права и свободи – ДПСЙордан Кирилов ЦоневПърви изборен район – Благоевградски Тринадесети изборен район – Пазарджишки
Движение за права и свободи – ДПСМустафа Сали КарадайъДевети изборен район – Кърджалийски Тридесети изборен район – Шуменски
Движение за права и свободи – ДПСХалил Реджепов ЛетифовПърви изборен район – Благоевградски Двадесет и седми изборен район – Старозагорски
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!Мая Божидарова Манолова-НайденоваПърви изборен район – Благоевградски Двадесет и трети изборен район – София
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!Николай Димитров ХаджигеновШестнадесети изборен район – Пловдив Двадесет и пети изборен район – София
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОДАндрей Иванов ЧорбановЧетвърти изборен район – Великотърновски Двадесет и четвърти изборен район – София
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОДВасил Йорданов ГеоргиевДевети изборен район – Кърджалийски Деветнадесети изборен район – Русенски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОДВиктория Димитрова ВасилеваДесети изборен район – Кюстендилски Двадесет и шести изборен район – Софийски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОДГеорги Станчев ГеоргиевШести изборен район – Врачански Двадесет и шести изборен район – Софийски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОДЗлатомира Димитрова Карагеоргиева-МостроваВтори изборен район – Бургаски Тридесет и първи изборен район – Ямболски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОДИва Митева Йорданова-РупчеваОсемнадесети изборен район – Разградски Двадесет и четвърти изборен район – София
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОДИвайло Ванев ВълчевВтори изборен район – Бургаски Двадесети изборен район – Силистренски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОДИвайло Христов ХристовТрети изборен район – Варненски Осми изборен район – Добрички
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОДИван Стойнов КючуковДвадесет и четвърти изборен район – София Двадесет и седми изборен район – Старозагорски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОДЛюбомир Антонов КариманскиЕдинадесети изборен район – Ловешки Тринадесети изборен район – Пазарджишки
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОДМика Михайлова ЗайковаДвадесет и втори изборен район – Смолянски Двадесет и девети изборен район – Хасковски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОДСилви Кирилов ПетровДванадесети изборен район – Монтана Двадесет и девети изборен район – Хасковски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОДСтанислав Светозаров БалабановТринадесети изборен район – Пазарджишки Четиринадесети изборен район – Пернишки
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОДТошко Йорданов ХаджитодоровШестнадесети изборен район – Пловдив Седемнадесети изборен район – Пловдивски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОДФилип Маринов СтаневТрети изборен район – Варненски Двадесет и пети изборен район – София
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)Александър Димитров СимидчиевДвадесет и пети изборен район – София Двадесет и шести изборен район – Софийски
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)Антоанета Димитрова ЦоневаТринадесети изборен район – Пазарджишки Двадесет и трети изборен район – София
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)Христо Любомиров Иванов………..Шестнадесети изборен район – Пловдив Двадесет и пети изборен район – София

3. Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в Централната избирателна комисия в коя листа желаят да останат избрани. Еднодневният срок започва да тече от второто по ред публикуване на решението на ЦИК на интернет страницата на комисията и в бюлетина на БТА.

4. Заявлението по т. 3 трябва да е в писмена форма, саморъчно подписано и следва да постъпи в ЦИК в срока по т. 3.

5. В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в срока по т. 3, Централната избирателна комисия го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител. Поредността се определя от датата и часа на публикуване на интернет страницата на районната избирателна комисия на решението на РИК за регистрация на съответната кандидатска листа.

Решението да се обнародва незабавно в „Държавен вестник”.

Свързани статии

Back to top button