„По стъпките на Васил Левски“
Покана за участие в национален крос „По стъпките на Васил Левски“ послучай 148 години от гибелта на Васил Левски.
Това е повод да си припомним неговото дело, завети и идеали. Затова на 13 февруари 2021г. в Троян ще се проведе национален поход и крос по стъпките на Апостола на свободата Васил Левски.
Стартът ще се даде в 11.00 часа на 13.02.2021(Събота) пред паметната плоча, намираща се на мястото на хана на Васил Спасов, в който през 1871 г. Васил Левски основава Троянския революционен комитет (ул. „Васил Спасов“). Финалът е пред входа на Троянския манастир, където игуменът и братята обикновено разказват за Левски и участието на монасите в революционния комитет.
Там ще се проведе и награждаването на победителите от кроса.
„Очакваме всички желаещи на старт в 11.00 часа на 13.02.2021 г. в гр. Троян. За да спазим необходимите противоепидемични условия, кроса ще се проведе с малки изменения“, поясняват в ПОКАНА за участие от Спортен клуб по ориентиране „Хемус“ Троян и другите съорганизатори – Община Троян , СУ“ Васил Левски“ и Общински комитет“ Васил Левски“ в Троян