Призът за най-добър състезател взе Милена Тодорова – биатлон

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов участва в церемонията по връчване на наградите „Спортист на годината“ 2020 на Национална спортна академия „Васил Левски“.

Призът за най-добър състезател взе Милена Тодорова, която е носител на сребърен и два бронзови медала от Световното първенство по биатлон за юноши и девойки в Ленцерхайде (Швейцария). Номер едно при треньорите стана нейният наставник д-р Михаил Клечоров, който е преподавател и треньор в катедра „Снежни спортове“, сектор „Биатлон“. Първото място при параспортистите зае шампионът от държавното първенство по хвърляне на копие Петър Петров.

„Щастлив съм да присъствам на награждаването на най-добрите спортисти на Националната спортна академия. Академията винаги е била, е и ще продължи да бъде най-големият творец на треньори, състезатели и кадри, които развиват българския спорт“, каза Андонов в своето приветствие. Той благодари на ръководството на НСА за това, че успява да създаде прекрасни условия и помага за подготовката на българските спортисти.

Десетката на отличените елитни състезатели на НСА допълват още: Майкъл Иванов (мотокрос), Йоана Илиева (фехтовка), Михаела Петкова (лека атлетика), Васил Власов (лека атлетика), Димитър Исаев (скокове във вода), Ванеса Янкова (лека атлетика) Любомира Пехливанска (биатлон), Красимир Дормушев (борба) и Пресиян Михов (сумо/борба).
Събитието се състоя без присъствието на публика и при строго спазване на всички противоепидемични мерки.

Крайната класация

  1. Милена Тодорова – Биатлон – 2 място СП индивидуално девойки до 23 г., 3-то място СП спринт до 23 г., 3-то място СП преследване до 23 г., 1-во място от ДП спринт жени – IV курс, факултет „Спорт“.
    2.  Майкъл Иванов – Мото крос – 1-во място ЕП мъже, 1-во място ЕП Супер мото мъже, 1-во място Мото крос ДП мъже и 1-во място Супер мото ДП мъже – IV курс, факултет „Спорт“.
    3. Йоана Илиева – Фехтовка, 1-во място Европейско първенство до 20 години в Пореч, Хърватия 2020, І курс, факултет „Спорт“.
    4. Михаела Петкова – Лека атлетика – 2 златни медала в хвърлянето на копие, сребърен медал в тласкането на гюле от ДП; сребърен медал от Балканския шампионат в хвърлянето на копие – II курс, факултет „Спорт“.
    5. Васил Власов – Лека атлетика – 2 златни медала в 10-боя, 2 бронзови на овчарски скок; от Балканския шампионат – бронзов медал в 10-боя – III курс, факултет „Спорт“.
    6. Димитър Исаев – Скокове във вода – 1-во място – платформа 1 метър, 1-во място – платформа 3 метра, 1-во място – платформа 10 м; 2-ро място – синхронни скокове от 3 метра – мъже, 2-ро място – синхронни скокове от 3 метра – микс, от ДЛОШ по скокове във вода – IV курс, факултет „Спорт“.
    7. Ванеса Янкова – Лека атлетика – 2 златни медала на 400м гл. бягане, сребърен медал на 400 м препятствено бягане, бронзов медал от щафетното бягане 4х400 м – I курс, факултет „Спорт“.
    8. Любомира Пехливанска – Биатлон – 1-во място от ДП спринт жени. 1-во място на ДП преследване жени – III курс, факултет „Спорт“.
    9. Пресиян Михов – Сумо/ Св. борба – 1-во място ДП мъже, 2-ро място ДЛП мъже – IV курс, факултет „Педагогика“.
    10. Красимир Дормушев – Борба класически стил -1-во място ДЛОШ мъже, 2-ро място ДЛП мъже – IVкурс, факултет „Спорт“.Призът за най-добър състезател взе Милена Тодорова - биатлон

 

Българите с посредствено представяне

Източник:
Министерство на спорта

Свързани статии

Back to top button