Пълна програма на българското участие в Пекин

XXIV зимни олимпийски игри в Пекин започнаха днес и България ще бъде представена от 16 спортисти в Пекин.

В китайската столица ще се представим в 7 спорта, включени в 4 федерации: алпийски ски, биатлон, ски бягане, ски скок, сноуборд, фигурно пързаляне и шейни.

Най-много олимпийци има БФ Биатлон – 8, БФ Ски е с 6 (трима алпийци и по един в ски бягането, ски скока и сноуборда), по един представител изпращат фигурното пързаляне и шейните.

Програма на българското участие в Пекин:
05.02 (събота)
7.15 – 8.00 Ски скок (мъже) нормална шанца, тренировъчни опити – Владимир Зографски
8.20 – 9.26 Ски скок (мъже) нормална шанца, квалификации – Владимир Зографски
11.00 – 12.15 Биатлон, смесена щафета 4х6 км – Владимир Илиев, Димитър Герджиков, Милена Тодорова, Даниела Кадева
13.10 – 14.20 Шейни (мъже) единично 1-и манш – Павел Ангелов
14.50 – 16.00 Шейни (мъже) единично 2-и манш – Павел Ангелов

06.02 (неделя)
12.00 – 12.35 Ски скок (мъже) нормална шанца, тренировъчни опити – Владимир Зографски
13.00 – 13.45 Ски скок (мъже) нормална шанца, състезателни опити – Владимир Зографски
14.00 – 14.33 Ски скок (мъже) нормална шанца, финал – Владимир Зографски
13.30 – 14.40 Шейни (мъже) единично 3-и манш – Павел Ангелов
15.15 – 15.59 Шейни (мъже) единично 4-и манш – Павел Ангелов

07.02 (понеделник)
4.15 – 5.55 Ски, гигантски слалом (жени) 1-и манш – Ева Вукадинова
7.45 – 9.39 Ски, гигантски слалом (жени) 2-и манш – Ева Вукадинова
11.00 – 12.40 Биатлон (жени), 15 км индивидуално – М. Тодорова, Д. Кадева, М. Здравкова, Л. Христова

08.02 (вторник)
5.07 – 5.32 Сноуборд, паралелен гигантски слалом (мъже) квалификации – Радослав Янков
6.01 – 6.26 Сноуборд, паралелен гигантски слалом, (мъже) елиминации – Радослав Янков
8.48 – 10.00 Сноуборд, паралелен гигантски слалом, (мъже) 1/8, ¼, ½ и финали – Радослав Янков, при преминаване на квалификациите
10.30 – 12.15 Биатлон (мъже) 20 км индивидуално – В. Илиев, Д. Герджиков, А. Синапов, Б. Тодев

09.02 (сряда)
4.15 – 5.50 Ски, слалом (жени) 1-и манш – Ева Вукадинова
7.45 – 9.29 Ски, слалом (жени) 2-и манш – Ева Вукадинова

11.02 (петък)
11.00 – 12.10 Биатлон (жени), 7.5 км спринт – М. Тодорова, Д. Кадева, М. Здравкова, Л. Христова
11.45 – 12.30 Ски скок (мъже) голяма шанца, тренировъчни опити – Владимир Зографски
13.00 – 14.06 Ски скок (мъже) голяма шанца, квалификации – Владимир Зографски

12.02 (събота)
11.00 – 10.15 Биатлон (мъже) 10 км спринт – В. Илиев, Д. Герджиков, А. Синапов, Б. Тодев
12.00 – 12.35 Ски скок (мъже) голяма шанца, тренировъчни опити – Владимир Зографски
13.00 – 13.45 Ски скок (мъже) голяма шанца, състезателни опити – Владимир Зографски
14:00 – 14.33 Ски скок (мъже) голяма шанца, финал – Владимир Зографски

13.02 (неделя)
4.15 – 6.15 Ски, гигантски слалом (мъже) 1-и манш – Алберт Попов и Камен Златков
7.45 – 9.49 Ски, гигантски слалом (мъже) 2-и манш – Алберт Попов и Камен Златков
11.00 – 11.40 Биатлон (жени) 10 км преследване
12.45 – 13.25 Биатлон (мъже) 12.5 км преследване

15.02 (вторник)
11.00 – 12.15 Биатлон (мъже) щафета 4х7.5 км – В. Илиев, Д. Герджиков, А. Синапов, Б. Тодев
12.08 – 16.25 Фигурно пързаляне (жени), кратка програма – Александра Фейгин
16.02 (сряда)
4.15 – 6.10 Ски, слалом (мъже) 1-и манш – Алберт Попов и Камен Златков
7.45 – 9.39 Ски, слалом (мъже) 2-и манш – Алберт Попов и Камен Златков
9.45 – 11.00 Биатлон (жени), щафета 4х6 км – М. Тодорова, Д. Кадева, М. Здравкова, Л. Христова

17.02 (четвъртък)
12.08 – 12.57 Фигурно пързаляне (жени), волна програма – Александра Фейгин
18.02 (петък)
11.00 – 11.45 Биатлон (мъже) 15 км масов старт
19.02 събота
11.00 – 11.45 Биатлон (жени) 12.5 км масов старт

Забележка: Часовете са в българско време. Програмата е предварителна и са възможни промени. В част от дисциплините участието на финал зависи от класирането в квалификациите.

Back to top button