За 22 нови случая на COVID-19

За 22 нови случая на COVID-19 съобщи Националният оперативен щаб. С тях общият брой на регистрираните случаи на COVID-19 у нас става 242.

Установени са и 2 нови случая в Благоевград, един в Плевен, 2  в Пловдив. В Пловдив случаите са различни от известните в Бърза помощ и в Спешното отделение. Заболелият в Плевен също няма нищо общо с останалите случаи. Това стана ясно още от думите на генерал-майор Мутафчийски.

Пациентите от „Пирогов“, които бяха в критично състояние вече са „в стабилизирано, но тежко състояние“.

Петима са вече излекуваните, стана още ясно от думите на Мутафчийски, който обясни, че заразените боледуват дълго. „Вирусът не се е изчистил напълно при пациентка, която лежи във ВМА вече 22 дни“, посочи той.

Back to top button