Христо Иванов подаде оставка като лидер на „Да, България”

Христо Иванов, председател на партията „Да, България”, обяви своята оставка като лидер на партията и също така се отказа от депутатското си място в Народното събрание. Тази решителност беше приета от Изпълнителния съвет на партията след разговори с ключови фигури от коалицията.

Причините за оставката

Иванов посочи, че резултатът за партиите от коалицията изисква поемането на лидерска отговорност. Той обяви, че въпреки решението си, няма да променя коалиционния формат, който беше явен на изборите. Освен това, Христо Иванов заяви, че няма да се кандидатира отново за лидер на партията „Да, България”.

След вземането на решението си, Христо Иванов разговарял с Кирил Петков и Атанас Атанасов, информирайки ги за своето решение. Изяснил е, че решенията се взимат индивидуално, без да коментира техните бъдещи действия.

Така Христо Иванов направи важно решение за бъдещето на партията „Да, България” и поемането на отговорност в светлината на последните политически събития в страната.

Back to top button